Akra Jazz | Roberto Fonseca ile “Havana Gecesi”
21673
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-21673,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.6,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive
 

Roberto Fonseca ile “Havana Gecesi”

Roberto Fonseca ile “Havana Gecesi”

 

Dünyaca ünlü caz sanatçılarını Antalya’da buluşturan Akra Caz Festivali ikinci gecesinde ise; Kübalı Caz piyanisti Roberto Fonseca’yı sahnesinde konuk edecek. 20 Haziran Perşembe  akşamı saat  21:00‘de  Akra Hotels’de “ Havana Gecesi” adıyla gerçekleşecek konserde izleyici ile buluşacak olan Roberto Fonseca, bu özel gecede sekizinci albümü ABUC’tan  parçalar yorumlayacak.  Konser öncesinde ise Türkiye’nin en iyi caz vokalistlerinden Ece Göksu,  Quartet’i ile birlikte sahnede olacak.

 

Festivalde Küba esintisi

 

İbrahim Ferrer, Orlando ‘Cachaíto’ López, Rubén González, Guajiro Mirabal y Manuel Galbán gibi dünyaca ünlü isimlerle aynı sahneyi paylaşan ve Buena Vista Social Club’ta da çalan  Roberto Fonseca; kendine has müzikal yorumunun yanı sıra,  hem solo hem de sahnedeki diğer enstrümanlarla birlikte yaptığı harika doğaçlamalarıyla öne çıkan bir sanatçı. The Guardian gazetesinin şaşırtıcı şekilde geniş ve aynı zamanda birbirinin içine tamamen geçmiş olarak nitelediği ABUC’ta, sanatçı ise kelimenin tam anlamıyla “bir hikâye anlatıcı” olarak yorumlanıyor.

 

Bu yıl Antalya’da ikincisi gerçekleşecek olan Akra Caz Festivali modern ve klasik cazın yanı sıra;  caz müziği funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir  müzikal yelpazeyle  izleyici karşısına çıkıyor. Festival 19-29 Haziran 2019 tarihleri arasında Akdeniz’in ve Bey Dağları’nın eşsiz manzarası eşliğinde Akra Hotels ‘in bahçesinde gerçekleşecek. Akra Hotels tarafından düzenlenen festivalin biletleri yurt içinde ve yurtdışında Biletix’ten satışa sunulmuştur.