Akra Jazz | ROBERTO FONSECA – HAVANA GECESİ
21265
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-21265,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.6,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive
 

 

Roberto Fonseca ile “Havana Gecesi”

 

Kübalı caz piyanisti Roberto Fonseca kendine has müzikal yorumunun yanı sıra,  hem solo hem de sahnedeki diğer enstrümanlarla birlikte yaptığı harika doğaçlamalarıyla öne çıkan bir sanatçı.

İbrahim Ferrer, Orlando ‘Cachaíto’ López, Rubén González, Guajiro Mirabal y Manuel Galbán gibi dünyaca ünlü isimlerle aynı sahneyi paylaşan Roberto Fonseca; Buena Vista Social Club’ta da çaldı.

“ Havana Gecesi” adıyla gerçekleşecek konserde izleyici ile buluşacak olan Roberto Fonseca, bu özel gecede sekizinci albümü ABUC’tan  parçalar yorumlayacak.  The Guardian gazetesinin şaşırtıcı şekilde geniş ve aynı zamanda birbirinin içine tamamen geçmiş olarak nitelediği ABUC’ta, sanatçı ise kelimenin tam anlamıyla “bir hikâye anlatıcı” olarak yorumlanıyor.

 

Roberto Fonseca / piyano – klavye

Yandy Martinez / elektro – akustik gitar

Ruly Herrera / davul

Jimmy Jenks / tenor saksafon

Matthew Simon / trompet

Ariel Vigo / bariton saksafon

Rey Cuza / vokal

 

Ece Göksu Jazz Quartet

Konser öncesinde ise Türkiye’nin en iyi caz vokalistlerinden Ece Göksu, Quartet’i ile birlikte sahnede olacak. Caz repertuvarının sevilen şarkılarını seslendirecek olan grup, izleyicilere unutulmaz bir caz gecesi yaşatacak.

 

Ece Göksu / vokal

Can Çankaya / piyano

Kağan Yıldız / kontrbas

Berke Özgümüş / davul

 

Bilet detayları >>>

 

Biletix bağlantısı >>>

 

Kurumsal kullanım için materyaller >>>