Akra Jazz | Antalya Akra Jazz Talks ‘da “Türkiye’nin Caz Haritası” konuşuldu
21739
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-21739,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.6,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive
 

Antalya Akra Jazz Talks ‘da “Türkiye’nin Caz Haritası” konuşuldu

Antalya Akra Jazz Talks ‘da “Türkiye’nin Caz Haritası” konuşuldu

 

Dünyaca ünlü sanatçıları ve caz müziğin usta isimlerini sanatseverlerle buluşturan Antalya Akra Caz Festivali, ikinci yılında da müzikal şölenin yanı sıra  “Akra Jazz Talks”  söyleşisine ev sahipliği yaptı.  Kültür sanat programlarının usta  ismi sunucu Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde düzenlenen Akra Jazz Talks’ ta bu yıl “Türkiye’nin Caz Haritası” ele alındı. Cazın ve festivallerin bugüne kadar Türkiye‘de kat ettiği yolun farklı bir vizyonla tartışıldığı bu özel söyleşi, Akra Hotels’de halka  açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirildi.

 

Jam Session’lar festivallerin  enerjisini değiştirdi

 

Akra Jazz Talks’un konukları ise; Aksanat müdürü Derya Bigalı, caz sanatçısı Önder Focan, EFG Londra Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin oldu. Konser sonrası The 251 Soul’da gerçekleşen jam session’ların önemine dikkat çeken Önder Focan; ” İnsanların tanışmasına ve güzel projeler ortaya çıkarmasına olanak sağlayan jam ssesion’lar Antalya Akra Caz Festivali’ne bir enerji getirmiştir. Ve bence festivalin enerjisini değiştirmiştir”  dedi. Pelin Opcin  ise bu sayede sanatçıların ortak noktalarını gözlemleyip,  buradaki dokuyu ve hissi festivallere aktarmak istediklerine dikkat çekti. Derya   Bigalı’da festivallerin ve bienallerin şehrin sanat hayatına ve turizmine büyük katkı sağladığını ifade etti.