Akra Jazz | Festivalin renkli gecesi “Igor Butman ve Moskova Caz Orkestrası”
21733
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-21733,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.6,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive
 

Festivalin renkli gecesi “Igor Butman ve Moskova Caz Orkestrası”

Festivalin renkli gecesi “Igor Butman ve Moskova Caz Orkestrası”

 

Antalya Akra Caz Festivali sona yaklaşırken oldukça renkli ve eğlenceli bir konsere de ev sahipliği yapacak. Dünyaca ünlü Rus saksafon sanatçısı Igor Butman, Moskova Caz Orkestrası ile birlikte festivalde muhteşem bir geceye imza atacak. “Moskova New York arası Caz Köprüsü” olarak nitelendirilen ve bugüne kadar sayısız orkestra ve isimle aynı sahneyi paylaşan Igor Butman, 28 Haziran Cuma akşamı saat 21:00‘de Akra Hotels’de izleyici karşısında olacak. Sahnede sanatçıya, 1999 yılında kurulan ve harika müzisyenlerden oluşan Moskova Caz Orkestrası eşlik edecek. Aynı gece Türkiye’nin usta gitar sanatçılarından Önder Focan da grubuyla festival sahnesinde olacak.

 

Bu yıl Antalya’da ikincisi gerçekleşen festival; modern ve klasik cazın yanı sıra caz müziği; funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıktı. 19 Haziran’da başlayan Antalya Akra Caz Festivali, 29 Haziran’da Dee Dee Bridgewater konseri ile son bulacak. Festival Akra Hotels Antalya’nın bahçesine kurulan açık hava sahnesinde, Akdeniz’in ve Beydağlar’ın eşsiz manzarası eşliğinde gerçekleşiyor. Akra Hotels tarafından düzenlenen festivalin biletleri yurt içinde ve yurt dışında Biletix’ten satışa sunulmuştur.